Kdo je Tereza

Prostě vás naučím plavání milovat

 

Myslím, že to jak rádi nebo dobře plaveme začíná v naší hlavě. Proto jsem chtěla založit takové místo, kde se lidé budou cítit bezpečně a milováni. Kde se budou rádi vracet nejenom sami, ale s celou rodinou.

 

Kde jim nikdo nebude vykládat, že k tomu, aby se naučili plavat musí dokonale zvládnout hydrodynamickou a hydrostatickou polohu. Ano i tak jde učit plavat, ale to já nedělám a nikdy dělat nebudu. Ani si nemyslím, že nejlepším učitelem plavání je ten, kdo má šest „papírů“ a je členem několika organizací.

Nejvíce jsem se naučila od kamarádů instruktorů, se kterými jsem učila a přímo od dětí, které jsem mohla díky mé práci poznat. 

Samozřejmě, že dobrý instruktor čehokoliv musí vlastnit patřičná osvědčení, to však nezaručuje jeho kvalitu. Někdy člověk, který začíná s výukou dětí má mnohem vyšší úspěšnost než jiný s třicetiletou praxí.  

Na mé pracovní zkušenosti a papíry se můžete podívat tady.

Web o plavání pro rodiče

Také mnoho rodičů může být svým dětem lepším učitelem, než profesionál. Proto vznikl tento web. Chci vám přiblížit život a práci instruktorů. Naučit vás, jak i vy můžete podporovat své děti v jejich dovednostech a hlavně vám dát informace , jak na to.

Není pravidlo, že rodič bude lepší učitel než instruktor plavání, stejně to však platí i naopak. Podle mého názoru nejlepší učitel je ten, kdo svou práci miluje, protože kdo hoří ten také zapaluje.

Na mém blogu je můj příběh. Příběh, ve kterém najdete i praktické tipy,  jak které dovednosti učit, ale hlavně se dozvíte mnohé o přístupu k dětem. Věřím, že také díky příběhům pochopíte, proč nepřeskakovat dovednosti a nespěchat zbytečně.  Ono totiž umět plavat, ještě neznamená umět plavat.

Můj blog není pro odbornou veřejnost, ale pro vás, rodiče,

  • kteří chtějí vědět jak to chodí na plavání a jak podpořit své děti v jejich učení. Třeba v domácím bazénu, nebo při samotném hraní ve vodě s dětmi.
  • Dozvíte se tady také jak přemýšlet nad výběrem kurzů plavání či instruktora.
  • Co vlastně od plavání očekávat, ať už učíte dítě sami, dáváte je do kurzu nebo chodí na plavání se školou.

Protože výuka plavání je hlavně zábava. Za roky praxe se mi osvědčila právě tato metoda: hrát si, hrát si, hrát si a ještě … si trochu hrát. Vůbec se neučíme, my si s dětmi „Hrajeme na plavání“.

 

Umění plavat přichází samo. A až se bude vaše dítě umět pohybovat ve vodě samostatně, přejdeme k výuce plaveckých stylů. Tam se možná přiučíte mnohému i vy samotní.

Nemám patent na rozum, jen jsem zvídavá. Většinu toho, co vím a znám, mám ověřeno v praxi. Stylem: Á, to je novinka, to vyzkouším. AHA, tak tohle nefunguje. A zase něco přečtu nebo vidím a vyzkouším. Díky tomu, už Vy sami nemusíte jít metodou pokus omyl. Prostě budete vědět jak na to. 

Na mém blogu najdete pouze předem ověřené rady a tipy, které jsem za vás ve své praxi  vyzkoušela.

Na facebooku mě najdete tady

Tereza v médiích

Instagram 

Blog v době covid-19