Kdo je Tereza

Naučím vás plavání milovat

a užívat si ho

v každé volné chvíli 

Tereza Chlebusová Kandráčová

Pár řádků o mně 

 • Jako dítě jsem chodila na základku s bazénem
  Každé ráno jsme před školou chodili plavat a po škole taky. Měli jsme skvělou paní učitelku, která s námi na bazéně trávila svůj volný čas. A protože jsme měli plavání zadarmo, byla to jedna z našich nejoblíbenějších aktivit. Plavání jsem milovala.
 • Máma mě přihlásila do akvabel
  Moc jsme se těšila, protože na plavání mě nejvíc bavilo "tančit pod vodou". Z nadšení jsem byla velmi rychle vyléčena. Trenérka po nás stále jen řvala a po každém tréninku jsem byla přitopená, napitá vody a unavená z té zlé trenérky. Začala jsem chodit za akvabely. To se dělá tak, že jdete ke kamarádce, tam si namočíte hlavu a plavky a pak jdete normálně domů.
 • Táta mě přihlásil do plaveckého oddílu
  To mě moc bavilo. Plavat si ode zdi ke zdi - paráda. Jen nejsem moc soutěživý typ. Z každých závodů jsem měla strach, zvedal se mi žaludek a většinou jsem se taky dokázala ze všech vymluvit.
 • Povinné plavání se základní školou
  Uměla jsem plavat dobře. Náš trenér to poznal, a tak na mě ukazoval, jak se loví puky ze dna. Některé hodil až do dvoumetrové hloubky. Nešlo mi to, tak mě bez předchozí výstrahy přitlačil násadou od smetáku až ke dnu. A zadělal tak na pěkný průšvih. Začala jsem se bát potápění.
 • Zápočty z plavání
  Nejhorší plavecká zkušenost v mém životě. Všichni jsme po hodinách pravidelně zvraceli z vyčerpání a vypití hektolitrů vody. Někteří mí spolužáci trpěli nevolností celý den před hodinou plavání. Všichni jsme uměli plavat a byli sportovně nadaní, jen ten trenér byl spíše trýznitel než učitel. Přežili jsme nakonec všichni. Já navíc s myšlenkou: Nenávidím plavání.

Díky svým trpkým zkušenostem se umím vcítit do vašich nepříjemných zkušeností s vodou a pomůžu vám na ně zapomenout. 

 • Narodila se mi dcera Adélka
  V těhotenství jsem byla 7 měsíců v nemocnici, tam jsem se nudila a četla. Objevila jsem článek o plavání kojenců a batolat. To budu s malou dělat! Měla jsem dost času, a tak jsem hledala informace a studovala a zjišťovala, kde a jakým způsobem budeme plavat.
 • S ročním dítětem zpátky do školy
  Dostala jsem nabídku udělat si kurz instruktora plavání. Neváhala jsem ani minutu. S ročním dítětem jsem začala vstávat za tmy a jezdit každý den do školy a pozdě večer se vracet. Každou volnou chvíli jsem se učila a vše zkoušela na Adélce. Ani jsem si nevšimla, že už jsem opět těhotná.
 • Založení Hastrmánka
  Po narození druhé dcery Vendulky jsem přestala plavat s dětmi a věnovala se chvíli jen svým dětem. Potkávala jsem maminky a ty vzpomínaly na plavání se mnou. Až jednou řekl můj muž: "Tak to udělej."

Hastrmánek letos oslavil své 19. narozeniny.

 • Adélka měla mít školní plavání
  Šla jsem se předem podívat na hodinu. Byla to hrůza: násady od smetáku, kravál, řvaní po dětech. Koukala jsem na výuku ještě s jedním pánem. A ten se mě zeptal: "Líbí se vám ta výuka?" Začala jsem mu vykládat, že ne a proč ne a v čem je tak strašná a co by se mělo dělat jinak. A pak to přišlo, dostala jsem nabídku k práci. Adélka už měla své první plavání v mé plavecké škole.
 • Založení vlastní plavecké školy
  Chtěla jsem přidávat hodiny pro děti. Chtěla jsem dělat aquaaerobic. Chtěla jsem vést kroužek plavání. Jako zaměstnanec jsem stále narážela na nějaké důvody, proč to nejde. Dala jsem výpověď. A přihlásila se do výběrového řízení pro plaveckou školu v Kravařích u Opavy. A jsem tam dodnes.
 • Hastrmánek Kravaře
  Už 12 let si můžu v mé plavecké škole dělat co chci. Vedu lekce plavání s miminky, učím předškoláky i školáky plavat. Věnuji se dospělým neplavcům, ale i dobrým plavcům. Moc mě to baví a svou práci mám ráda. Jsem šťastná, když se můžu potkávat s lidmi a učit je dovednosti, po kterých touží. Když už potom umí, je to taková moje druhá odměna.

Nejenom že mám krásnou práci, ale taky pomáhám lidem naučit se zažívat lásku k plavání.

 • Proč Blog Plavu s Terezou
  Chci informace o výuce plavání předat co nejvíce lidem. Naučit je, že plavání není školní strašidlo, ale úžasná možnost, jak se bavit, odpočívat, hrát si i cvičit zároveň.
 • Už to budou 3 roky
  Za tu dobu jsem stihla naučit, jak předávat informace on-line. Zjistila jsem, co funguje dobře a co vůbec. Napsala knihu Hrajeme si na plavání pro rodiče malých dětí. A vytvořila 5 on-line kurzů, pro děti i pro dospělé.
 • Co u mě najdete?
  Na mém blogu je můj příběh. Příběh, ve kterém najdete i praktické tipy,  jak které dovednosti učit, ale hlavně se dozvíte mnohé o přístupu k dětem. Díky příběhům pochopíte, proč nepřeskakovat dovednosti a nespěchat zbytečně.  Ono totiž umět plavat ještě neznamená umět plavat.

Nemám patent na rozum, jen jsem zvídavá. Většinu toho, co vím a znám, mám ověřenou v praxi. Stylem: Á, to je novinka, to vyzkouším. AHA, tak tohle nefunguje. A zase něco přečtu nebo vidím a vyzkouším. Díky tomu, už vy sami nemusíte jít metodou pokus omyl.

Prostě budete vědět, jak na to. 

Na mém blogu najdete pouze předem ověřené rady a tipy, které jsem za vás ve své praxi  vyzkoušela.

Na sociálních sítích mě najdete tady

Zajímovosti o mně najdete tady

Tereza v médiích

Blog v době covid-19