Jak učit své děti plaveckým dovednostem PRÁVĚ TEĎ a na suchu

Těšili jste se na plavání se svými dětmi? Museli jste přerušit plavecký kurz? Nechcete, aby vaše dítě zapomnělo, co se naučilo? Zajímá vás, jak můžete sami učit své dítě plavat?

Nyní žijeme v době, kdy nemůžeme s dětmi plavat ani cvičit v bazénu. Většina z nás pracuje z domu a má doma i své děti. A děti se nudí. Děti si s námi chtějí hrát a povídat si. Děti potřebují, abychom se jim věnovali.

Jak vymyslet rychlou zábavu, která nás nebude stát mnoho úsilí, zvládneme ji doma v obýváku, a přitom děti povede k prohlubování jejich plaveckých dovedností?

Ukážu vám, že i doma můžete rozvíjet 5 základních plaveckých dovedností

Jsem máma 3 dětí, dvě mají on-line výuku a jedno se neustále motá kolem mě a vyžaduje mou pozornost. Potřebuji pracovat a chci mít i chvilku pro sebe. Taky úplně nejsem hravý typ. Hraní s hračkami mě vůbec nebaví.

Už v první vlně karantény jsem začala přemýšlet, co s tím. Vymyslela jsem si systém, který mi fungoval. Dcera se zabavila a já měla více času na práci. Zařadila jsem do svého systému také plavecké dovednosti, které lze trénovat na suchu.

Vznikl tak jednoduchý program, jak podporovat děti v plaveckých dovednostech. Své děti nenaučíte na suchu plavat, to je jasné. Ale můžete si s nimi hrát a naučit je nové věci, které využijí, až zase půjdou do bazénu. Stačí 2x denně 15 minut a máte hotovo. Nepotřebujete k tomu žádné speciální pomůcky. Navíc své děti unavíte a budete mít více času pro sebe, protože děti se zabaví a budou si hrát nové hry stále dokola.

Naučím vás, jaké dovednosti doma prohlubovat a jak poznat, že je dítě umí.

5 základních plaveckých dovedností:

 1. Cit pro pohyb ve vodě a orientace. Dítě by mělo umět se po pádu do vody rychle zorientovat a najít, kde je nejbližší kraj nebo rodič.
 2. Plavecká poloha a splývání. Hmm… Jak učit plaveckou polohu a splývání doma? Co je to za blbost? Zrovna tady dávám dětem nejčastěji domácí úkoly J. Existuje několik jednoduchých cvičení, která dítě doma připraví na tu správnou polohu.
 3. Potápění. Tak tady budete potřebovat vanu.
 4. Pády a skoky do vody. Skákat do vany moc dobře nejde. Můžete se však učit, jak správně skákat. Děti mohou vylézat někam pro něco, ručkovat, přitahovat se.
 5. Plavecké dýchání. Jedná se o klasické bublání do vody. Tady věřím, že sami dokážete vymyslet spoustu cvičení na bublání do vody – třeba brčkem do sklenice vody. Ale co kdybych vám řekla, že si vaše dítě bude při cvičení plaveckého dýchání malovat?

Doporučím vám, jak se začít doma s dětmi otužovat a posílit tak svou imunitu

Nemusíte se nutně koupat v ledu, stačí trochu změnit styl oblékání. Nejsem příznivcem „násilného otužování“ ve stylu „poliju tě studenou vodou a bude“. Chci, aby to děti chtěly samy, aby to byla legrace. Své děti jsem otužovala prakticky od narození a vy můžete taky.

Ano, učit plavat se dá i na suchu

Taky doma na suchu můžete učit své děti plavecké pohyby, díky kterým pak už jenom u bazénu začnete říkat básničku a vaše děti podvědomě začnou pohybovat rukama a nohama, jak vy si přejete. Ve finále budou mnohem rychleji plavat a je docela možné, že plavecké dovednosti, které prohloubíte doma, budou mnohem kvalitnější. Děti vám hned na prvním plavání ukáží, že toho umí více, než uměly.

Myslím, že právě tato chvíle nám může hodně pomoci poznat své děti, zabavit je a prohloubit jak jejich, tak i naše plavecké dovednosti.

Zvu vás ke stažení 4 videí zdarma, kde všechna tato témata probereme

Naučím vás hry a dám vám tipy, jak můžete s dětmi cvičit doma. Navíc vám poradím, jak vybrat první plavecký styl pro vaše dítě. Povídat si budeme i o tom, kdy jsou děti schopné naučit se plavat.

Přihlásit zdarma se můžete tady.

Tereza Chlebusová Kandráčová
Už 19 let žiju u vody, voda mě provází téměř na každém kroku. Specializuji se na výuku plavání od batolátek po seniory. Jsem autorkou knihy Hrajeme si na plavání najdete ji tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nejčtenější příspěvky
 • Ve vodě jsem jako doma

  Od narození do jednoho roku Vybíráme to nejlepší plavání pro Vaše děťátko

 • Najdete mě na Facebooku
 • This error message is only visible to WordPress admins

  Error: No posts found.

  Make sure this account has posts available on instagram.com.